Aktualności/Wydarzenia

Koncert Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją 24.02.2022 - relacja 12.03.2022 13:01

Koncert Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją 24.02.2022 - relacja

Co roku, w lutym, obchodzona jest Ogólnopolska akcja „Muzyka - wsparcie osób w depresji” , zainicjowana przez zabrzankę Justynę Dziumę, prezeskę Fundacji Chórtownia .

Włączając się w obchody Światowego Dnia Walki z Depresją, fundacja Chórtownia w partnerstwie z Ogólnopolską Konferencję MAM GŁOS organizuje akcję „Muzyka - wsparcie osób w depresji”. Jej głównym założeniem jest propagowanie śpiewu chóralnego jako formy wspomagania procesu wychodzenia z choroby. Równie ważnym działaniem jest szerzenie profesjonalnej wiedzy na temat depresji, dzięki wsparciu zaangażowanych psychologów i psychoterapeutów.

Aby wesprzeć tę ideę, chóry z całej Polski włączyły się w akcję edukacyjno-artystyczną, której celem jest podniesienie świadomość nt. choroby, jak również zachęcenie osób nią dotkniętych do rozpoczęcia swej przygody z chóralistyką.

Chór Kameralny ZUT w Szczecinie również przystąpił do tej akcji, dedykując jej swoje koncerty.

Chcielibyśmy tym samym dołożyć swoją cegiełkę do zdjęcia z chorób o podłożu psychicznym i emocjonalnym płaszcza wstydu i skrępowania. Bądźmy zawsze wsparciem i oazą wyrozumiałości dla tych, którzy nie zawsze potrafią poradzić sobie ze swoimi emocjami, ze strachem, z lękami…

Dziś, ze względu na otaczającą nas sytuację, ma to szczególne znaczenie…