Aktualności/Wydarzenia

Koncerty 8.03.2022 - relacja 14.03.2022 18:32

Koncerty 8.03.2022

Działo się, działo…

*      W Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii, Chór Kameralny ZUT w Szczecinie pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej-Salamon wystąpił z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Towarzyszyli nam: Orkiestra Kameralna „Ocean dźwięku” pod dyrekcją Dianny Domagały, pianista Maciej Skowronek oraz soliści: Dorota Mazurek, Sandra Dąbrowska, Dianna Domagała, Weronika Stolarczyk, Jolanta Gruszka, Julia Dempc, Justyna Tomicka, Patryk Ufir i Adam Głowacki.

Wydarzenie to swoim patronatem objął JM Rektor dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT. Z okazji Dnia Kobiet każda z pań otrzymała słodką niespodziankę.

Radościom, tańcom, komentarzom i brawom nie było końca… , a to motywuje nas do kolejnych pomysłów i nauki ciekawego repertuaru.

 

*      W DPS na ul. Potulickiej w Szczecinie zaśpiewaliśmy dla seniorów, a wykonane piosenki zapadły głęboko w pamięci, a i serca odczuły wzruszenie, co było widać podczas wielu wykonywanych utworów.

*      Trzeci koncert odbył się w ramach wsparcia dla ofiar wojny rosyjsko-ukraińskiej (ze szczególnym uwzględnieniem kobiet) w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie, a towarzyszył mu wykład Małgorzaty Krawczak pt. Gdy lęk burzy spokój, odbuduj go miłością.

*       Emocje nadal w nas wybrzmiewają. Śpiew, obok właściwości terapeutycznych, ma też moc sprawczą, a dowodem na to jest kwota 1000 zł jaką udało nam się zebrać w ramach pomocy dla kobieto z Ukrainy. Dziękujemy pięknie za wsparcie i kłaniamy się nisko. Dobro się mnoży, gdy je się dzieli…

*      Piszą o nas wszczecinie.pl/aktualnosci,z_okazji_dnia_kobiet_powstanie_specjalny_mural_tak_stara_rzeznia_okazuje_wsparcie_ukrainie,id-40440.html